Co to jest Pundi X? Wprowadzenie do NSPX


Co to jest Pundi X? Wprowadzenie do NSPX


Pundi X to projekt, który chce sprawić, aby wydawanie kryptowalut było tak łatwe, jak wydawanie pieniędzy za pomocą kart kredytowych. Twórcy tokena NPXS mają nadzieję, że pewnego dnia token będzie wykorzystywany do płatności na ich urządzeniach Point-of-Sale opartych na blockchainie Ethereum. Takie podejście może zapewnić podstawowe usługi bankowe słabo rozwiniętym regionom, takim jak Ameryka Łacińska i Indonezja.

Jednym z najbardziej znanych punktów bólu w świecie kryptowalut jest małe zainteresowanie możliwością dokonywania nimi zakupów w sklepach. Kryptowaluta Pundi X planuje to wszystko zmienić, rozdając sprzedawcom setki lub tysiące urządzeń inteligentnych  (urządzenia POS Point of SALE), aby mogli przyjmować płatności w postaci NPXS, zastrzeżonego tokena kryptograficznego sieci.
Jeśli Pundi X może dystrybuować urządzenia za darmo i przy niższych opłatach transakcyjnych, niż zapewniają obecne rozwiązania z zakresu kart płatniczych i mobilnych, jest to świetny pomysł.

Nie spodziewaj się jednak, że pojawi się to w USA lub innych bardziej rozwniętych krajach w najbliższym czasie - Pundi X kieruje reklamy do Indonezji z planami ekspansji w całej Azji Południowo-Wschodniej. Jest to odważny cel z ogromną korzyścią dla tych ludzi, i możliwe że zadziała, szczególnie w gospodarce, w której liczba ludności w liczbie 73% nie posiada konta bankowego.

Firma współpracuje nawet z BitCapital przy wprowadzaniu swoich urządzeń POS do Ameryki Południowej przez Brazylię i Kolumbię. Jeśli ludzie w rozwijającym się świecie akceptują krypto-waluty i chętnie robią interesy za pomocą urządzeń POS, może to być przyszłość.

CEO i współzałożyciel Zac Cheah ma 12 lat doświadczenia w biznesie. Zanim przejdziemy do omówienia technicznych i biznesowych aspektów projektu Pundi X, rozłóżmy specyfikacje tokena NPXS i jego rynkową wyrtość.Rynkowa wartość PUNDI X to w chwili pisania tego artykułu 73miliony$.
Pundi X zebrał 35 milionów dolarów podczas ICO od września 2017 r. do 21 stycznia 2018 r. 35 000 000 000 NPXS (w tym czasie nazwa tokena PXS). Zespół zatrzymał 15,750,000 tokenów, a kolejne 1 750 000 000 zostało rozdane wczesnym inwestorom, a reszta należała do Pundi X w celu dalszego rozwoju i marketingu. 2% sprzedanych tokenów poszło na finansowanie programów nagród w mediach społecznościowych i platformach internetowych.

NPXS można handlować na wielu prestiżowych giełdach kryptowalutowych, chociaż większość transakcji odbywa się na Binance. Można również handlować na: Indodax, Hotbit, LATOKEN, Bitbns, Gate.io, Bit-Z i innych.