Co to jest Tron? Wprowadzenie do TRX

Co to jest Tron?

Tron (TRX) to platforma blockchain wprowadzona jako podstawa zdecentralizowanego ekosystemu rozrywki. Stworzony przez kontrowersyjną postać , Justina Sun. Tron koncentruje się na rozszerzeniu rynku zdecentralizowanych aplikacji cyfrowych, ułatwiając ich tworzenie i wdrażanie. Tron wystartował w czerwcu 2018 roku, a TRX jest zastrzeżonym tokenem kryptowalutowym łańcucha blokowego Tron.

Adaptacja technologii blockchain jest częściowo ograniczona ze względu na trudności, z którymi boryka się wielu deweloperów, ucząc się budować od zera całkowicie nowe protokoły. Tron został zaprojektowany w celu ułatwienia tego, a tym samym przyspieszenia decentralizacji istniejących platform i tworzenia nowych dApps (zdecentralizowanych aplikacji).

Wprowadzenie do Tron i TRX

Tron będzie działał w ten sam sposób, w jaki działają inne podobne sieci: twórcy tworzą treść, a konsumenci ją kupują. Inne aplikacje mogą być budowane i wykorzystywać te same zasoby, a wartość tokenów TRX jest częściowo związana z wykonaniem kodu w sieci Tron.

I nie tylko Tron wnosi treść, i twórców treści na blockchain - ekosystemy oparte na blockchainach, takie jak Steem i dApps, takie jak Vevue oparte na Qtum, TaTaTu i Binge chcą usprawnić także system tworzenia treści i płatności.

Nie tylko to, ale artyści tacy jak Jay-Z i Jack White już uruchomili własne usługi, takie jak Tidal, aby konkurować z platformami dostarczania treści firm zewnętrznych lub branżowych. Tymczasem FCC znoszące Net Neutrality wzmocniło wojnę pomiędzy twórcami treści i dystrybutorami.

Zanim odkryjemy, jak Tron może zakłócać krajobraz mediów, zbadajmy wydajność tokena (TRX), zastrzeżonego tokena kryptowalutowego Trona, na rynku kryptografii.


Wartość rynkowa TRX

Jak dotąd, szczytowa cena TRX wynosiła 0,254791 $ w dniu 4 stycznia 2018 roku. TRX rozpoczął działanie na blockchainie ethereum jako token ERC-20 w sieci mainstream Ethereum, ale kiedy główny blockchain Tron wystartował w czerwcu 2018 roku, tokeny ERC-20 zostały przeniesione na macierzysty token TRX w stosunku 1: 1.


Tronix jest używany przez konsumentów do płacenia za treści, pozostawiając twórcom treści udział w ich wartości. Według stanu na dzień 12 listopada 2018 r. Podaż w obiegu Tronix wynosi 65 748 111 645 TRX z łącznej podaży wynoszącej 99 000 000 000.

Fundacja Tron przeprowadziła sprzedaż Tokenów w ICO w okresie od 31 sierpnia do 2 września 2017 r. Wyprzedano 40% całkowitej podaży żetonów (około 40 miliardów), zwiększając wartość ETH i BTC o około 70 milionów USD. Pozostała podaż została wstrzymana przez zespół na przyszłe wypłaty i sfinansowanie dalszego rozwoju projektu i działań marketingowych.

Ponad TRX o wartości 58 milionów USD jest trejdowanych codziennie, co czyni go jednym z najbardziej popularnych kryptowalut na rynku. Do giełd kryptowalut akceptujących TRX należą BitForex, OKEx, Binance, Huobi, Bit-Z, IDAX, DigiFinex i Systemkoin. Pary transakcyjne TRX obejmują ETH, BTC i USDT.

Portfele Tron są opracowywane przez społeczność i dostępne dla każdego systemu operacyjnego, w tym komputerów stacjonarnych, serwerów i na urządzenia mobilnych. TRX jest również obsługiwany przez portfele kryptowalutowe innych firm, takie jak Trust Wallet, Portfel Ledger i Freewallet.