Jak naprawić nieznane urządzenie w Menedżerze urządzeń w systemie Windows 10

Menedżer urządzeń w systemie Windows 10 zawiera listę wszystkich urządzeń sprzętowych podłączonych do systemu. Obejmuje to zarówno urządzenia wewnętrzne, jak i przenośne, a nawet bierze pod uwagę różne wentylatory zainstalowane w systemie, aby utrzymać je w chłodzie, gdy jest uruchomiony. Jeśli podłączyłeś nowe urządzenie i nie działa ono poprawnie, Menedżer urządzeń to dobre miejsce, by zacząć szukać, co może być nie tak. Jeśli zobaczysz  w Menedżerze urządzeń  etykietę nieznanego urządzenia, oznacza to, że masz problem ze sterownikiem. Oto, jak możesz to naprawić.Podstawowe rozwiązywanie problemów

Jeśli urządzenie wyświetla się jako nieznane urządzenie, spróbuj ponownie uruchomić system. Po ponownym uruchomieniu systemu, Windows 10 ponownie wykryje nowy sprzęt podłączony do systemu i zacznie wyszukiwanie sterowników dla niego. Jeśli to nie zadziała, należy wyjąć urządzenie i podłączyć je ponownie. Jeśli łączysz go przez port USB, spróbuj użyć innego portu.

Aktualizacja sterownika

Jak wspomniano wcześniej, jest to problem ze sterownikiem. Z jakiegokolwiek powodu system Windows 10 nie instalował sterowników urządzenia. Może to być prosty błąd, gdy nie można znaleźć sterowników lub nie można poprawnie zidentyfikować urządzenia.

Niezależnie od tego, aby rozwiązać problem, otwórz Menedżera urządzeń i kliknij prawym przyciskiem myszy na nieznane urządzenie. Z menu kontekstowego wybierz Aktualizuj sterownik, , zobaczysz kolejne okienko. Wybierz opcję "Wyszukaj automatycznie w celu zaktualizowania sterownika". W większości przypadków powinno to wystarczyć.Zastrzeżone sterowniki

W niektórych przypadkach, szczególnie w przypadku drukarek, ogólne sterowniki wykryte przez system Windows 10 mogą nie wystarczyć. Na szczęście drukarki wymagające własnościowych sterowników , te sterowniki są łatwo dostępne na stronach internetowych ich producentów. Odwiedź witrynę producenta "nieznanego urządzenia" i pobierz zalecane sterowniki. Zainstaluj je tak, jak każdą aplikację, a następnie uruchom ponownie system i urządzenie powinno działać.

Dodatkowe aplikacje

Rzadko zdarza się, że system Windows 10 nie może znaleźć sterowników dla urządzenia, jednak w niektórych przypadkach system Windows 10 może znaleźć tylko jednego lub dwóch sterowników, podczas gdy urządzenie może wymagać zainstalowania dodatkowych aplikacji, aby działały idealnie. Najczęściej jest to widoczne w przypadku iPhone'ów, które wymagają zainstalowania programu iTunes lub starszych telefonów z Androidem, które wymagają zainstalowania narzędzi ADB lub zainstalowania zestawu SDK systemu Android.

Jeśli masz podobny problem, sprawdź dodatkowe aplikacje potrzebne do zarządzania urządzeniem. Te aplikacje nie zostaną wymienione jako sterowniki, ponieważ nie są sterownikami.

Problemy sprzętowe

Jeśli urządzenie działa dobrze i nagle pojawia się jako nieznane urządzenie, istnieje ryzyko, że wystąpił problem ze sprzętem. Może to być coś tak prostego, jak kabel, który jest luźny dla urządzenia wewnętrznego lub który nie działa poprawnie, np. Kable USB. Jeśli jest to urządzenie zewnętrzne, spróbuj użyć innego kabla, aby go podłączyć. Jeśli jest to urządzenie wewnętrzne i wyczerpałeś wszystkie inne opcje, oddaj sprzęt do profesjonalnego serwisu.