Najlepsze bezpłatne oprogramowanie do monitorowania i sprawdzania temperatury procesora na komputerze z systemem Windows

Większość z nas mogła doświadczyć, że nagle komputery same się wyłączają. Chociaż istnieją ku temu powody, ale najczęstszą przyczyną wyłączenia komputera jest przegrzanie procesora. Problemy z przegrzaniem CPU są dość powszechne wśród graczy komputerowych i użytkowników, którzy uzywają intensywne programy, takie jak animacja i edycja wideo

System jest również zbyt gorący, gdy otwierasz zbyt wiele zakładek przeglądarki. Podobnie jak we wczesnych komputerach, współczesne komputery wciąż przegrzewają się, co powoduje wyłączenie komputera z systemem Windows. Problemy z przegrzaniem procesora są czymś, czego nie można zignorować, a nadmierny wzrost temperatury procesora może po pewnym czasie uszkodzić płytę główną i inne elementy sprzętowe.

Dlaczego potrzebujesz alertów temperatury procesora


Aby zabezpieczyć komputer z systemem Windows 10 przed przegrzaniem, konieczne jest ciągłe monitorowanie temperatury procesora i obniżanie temperatury procesora po osiągnięciu wysokiego poziomu. Niektóre programy do gier i grafiki będą wymagały twojej uwagi i będą wymagać od ciebie utrzymania temperatury procesora twojego systemu. Jeśli jesteś zawiedziony zmianami temperatury komponentów komputera i szukasz programu, który powiadomiłby Cię, gdyby procesor przekroczył określoną temperaturę, jesteś we właściwym miejscu. Istnieje wiele programów do monitorowania temperatury, które mogą mierzyć temperaturę komputera, ale tylko kilka aplikacji może alarmować, gdy temperatura procesora wzrośnie powyżej wartości progowej. Gdy temperatura procesora wzrośnie, będziesz powiadamiany w regularnych odstępach czasu, aby powiadomić Cię, że temperatura procesora jest wyższa niż zwykle. W tym artykule podsumowujemy niektóre aplikacje, które mogą alarmować, gdy twój laptop lub komputer się nagrzewa.

CPU Temperature Monitor and Checker softwareRealTemp to popularna aplikacja do monitorowania temperatury procesora, która zgłasza minimalną i maksymalną temperaturę z każdego rdzenia procesora. Darmowy program jest niezawodny, szybki i dokładny, obsługiwany przez system Windows 10 i większość jego starszych wersji. Jest dostępny dla procesorów jednordzeniowych Intel, dwurdzeniowych, czterordzeniowych i corei7. Jedną z funkcji, która sprawia, że ​​jest przydatny w pozostałych programach monitorowania temperatury, jest to, że umożliwia włączenie opcji Alarm, informującej o osiągnięciu maksymalnej temperatury. Program utrzymuje minimalną i maksymalną temperaturę dzięki funkcjom logowania.

Aplikacja wyrzuca syrenę, gdy temperatura procesora przekroczy próg i będzie nadal emitować syrenę w regularnych odstępach czasu. Aplikację można dodać do pojedynczej lini systemowej, która uruchamia alarm, gdy temperatura rdzenia wzrasta do maksimum. Wykonaj poniższe czynności, aby włączyć opcje alarmu w programie RealTemp.


 • Pobierz i zainstaluj Real Temp tutaj.
 • Przejdź do opcji Ustawienia u dołu okna.
 • Wprowadź wartość graniczną temperatury procesora i GPU, aby wywołać alarm, gdy system przekroczy ustawiony limit.
 • Wybierz opcję Ustaw alarm.
 • Kliknij Zastosuj, aby zapisać ustawienia.


CPU Thermometer


Termometr CPU to monitor temperatury procesora, który śledzi temperaturę twojego systemu w czasie rzeczywistym. Wyświetla temperaturę procesora na żywo i zapewnia wiarygodny raport temperatury bezpośrednio na ikonie pulpitu. Program można pobrać bezpłatnie i obsługuje większość procesorów AMD i Intel. Oprócz wyświetlania raportów temperatury na żywo, wyświetla również CPUID, numer rdzenia, bieżącą temperaturę i częstotliwość. Wyświetla również komunikat ostrzegawczy informujący użytkowników, gdy temperatura procesora przekroczy limit progowy. Aby włączyć komunikat alarmowy, postępuj zgodnie z poniższymi krokami.


 • Pobierz i zainstaluj program tutaj.

 • Uruchom aplikację.

 • Kliknij opcję Pokaż komunikat ostrzegawczy, aby wyzwolić komunikat ostrzegawczy, gdy system się przegrzeje.


CPU Monitor and Alert

CPU Monitor and Alert to darmowy program, który stale monitoruje procesor i pamięć systemową. Powiadomi użytkownika, jeśli CPU lub użycie pamięci przekroczy próg. Obsługuje system Windows 10 i starsze wersje systemu Windows. Program umożliwia ustawienie przedziału czasowego monitorowania i nastawienia progu ostrzegawczego dla procesora i pamięci.

Jedną z cech odróżniających ten program od innych aplikacji jest to, że śledzi on temperaturę procesora i wysyła natychmiastowe powiadomienia SMS lub e-mail, jeśli poziom temperatury osiągnie wyższy od maksymalnego limit przez pewien czas. Wykonaj poniższe czynności, aby otrzymywać powiadomienia za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail, gdy procesor się przegrzewa.

 • Pobierz i zainstaluj program tutaj.
 • Uruchom program.
 • Przejdź do Plików i kliknij Ustawienia z menu rozwijanego.
 • W wyskakujących ustawieniach alertów wybierz opcję Włącz wysyłanie alertów
 • Podaj konto e-mail i hasło. Pamiętaj, że konto e-mail znajduje się w witrynie sms4mail.com
 • W polu zmiany SMS wprowadź swój numer telefonu oznaczony kodem kraju.
 • Wprowadź opcję Powiadomienia pocztowe do. Jest to opcjonalne i możesz wybrać tę opcję, jeśli nie jest potrzebne żadne powiadomienie pocztą.
 • Po podaniu wszystkich niezbędnych szczegółów kliknij przycisk Zapisz, aby zastosować zmiany.

Komentarze