Regulatorzy w Chinach rozważają zakaz wydobywania bitcoinów

Wydobycie kryptowalut stało się najnowszym celem chińskiego rządu dążącego do stopniowego wycofywania się z przemysłu, który stanowi przeszkodę dla gospodarki kraju.

Narodowa Komisja Rozwoju i Reform (NDRC), czołowa agencja planowania gospodarczego na największym na świecie rynku wydobycia bitcoinów, opublikowała w poniedziałek listę sektorów, które zamierza promować, ograniczać lub eliminować. Crypto mining, proces tworzenia Bitcoin i innych walut cyfrowych za pomocą mocy obliczeniowej, został sprawdzony wraz z rojem innych sektorów, które agencja chciała „wyeliminować”, ponieważ „brakowało im bezpiecznych warunków produkcji, poważnie marnotrastwo zasobów, zanieczyszczenie środowiska, itd itp.

Wycena Bitcoinów spadła w 2018 r., Spadając z rekordowych 20 000 USD w grudniu 2017 r. Do poniżej 4 000 USD, ale ta wiadomość z Chin pochodzi z okresu nowego optymizmu. W ubiegłym tygodniu wartość Bitcoin wzrosła powyżej 5 000 USD po raz pierwszy od listopada 2018 roku.

Oficjalne ogłoszenie, które ma formę zrewidowanej listy oczekującej na komentarz publiczny, nie ma mocy regulacyjnej. Agencja nie przedstawiła proponowanego terminu, w którym należy zakazać wydobycia kryptowalut. Podczas gdy takie wytyczne zwykle wskazują na stosunek Pekinu do działalności przemysłowej, niektórzy wskazują, że lista przewodnia NDRC, która odnawia się co kilka lat, miała ograniczony wpływ na przemysł, który Chiny chciały ograniczyć.

„Przedmioty, które powinny zostać wyeliminowane do końca 2006 r., Są nadal w wersjach 2011 i 2019” - zauważył Dovey Wan, partner założyciel w Primitive Ventures skupiającym się na blockchain.

Komentarze